Podsumowanie spotkań rozegranych przed i po „Majówce”!

Zapraszamy do podsumowania spotkań Aktiv Pro (przed majówką i po majówce) zarówno jeśli chodzi o oddział Rymanów jak i Wiśniowa!

Rymanów, mecze ligowe młodzików:

27.04.2018

Iskra Przysietnica 0:7 (0:4) Aktiv Pro Rymanów (Ziemiański Paweł x3, Brzana Adrian, Godzik Dawid, Ostrowski Mikołaj, Barć Szymon)

Skład:
Lorenc Kacper, Kuzianik Jakub, Trelewicz Damian, Brzana Adrian, Godzik Dawid, Ostrowski Mikołaj, Kilar Patryk, Małek Przemysław, Barć Szymon, Ziemiański Paweł

Relacja:
Mecz całkowicie pod nasze dyktando. Wynik mógł być o wiele wyższy. Tak naprawdę każdy z zawodników zmarnował dzisiaj po kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola. Nawet nasz bramkarz Kacper dwukrotnie był bliski wpisania się na listę strzelców.  Nasza gra dzisiaj mogła się podobać. Dużo akcji budowanych od tyłu zakończonych strzałami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze.

04.05.2018

Aktiv Pro Rymanów 1:2 Haczovia Haczów (Wiśniowski Kacper)

Skład:
Janiga Bartłomiej, Krukar Wiktor, Trelewicz Damian, Brzana Adrian, Małek Przemysław, Kowalski Mikołaj, Kilar Patryk, Anczakowski Szymon, Barć Szymon, Wiśniowski Kacper, Ziemiański Paweł

Relacja:

Po wyrównanym spotkaniu przegrywamy z Haczowem. Weekend majowy spowodował, że z rocznika 2005 zagrało tylko 3 chłopców. Zdecydowanie zabrakło nam ich warunków fizycznych, którymi dzisiaj ustępowaliśmy przeciwnikom. Mecz zaczęliśmy dobrze. Mieliśmy dogodne sytuacje do strzelenia gola, rzuty wolne blisko bramki rywala, czy nawet słupek. Jednak to Haczów po silnym strzale z dystansu wyszedł na prowadzenie, a po chwili podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą Kacper Wiśniowski strzela bramkę kontaktową. Później przez całą drugą połowę atakujemy. Mamy naprawdę kolejne świetne sytuacje. W jednej z nich Paweł Ziemiański mija bramkarza ma przed sobą już pustą bramkę, a bramkarz gości łapie go za nogi i wszystko kończy się dla nas tylko rzutem wolnym i karą minutową dla przeciwnika. Wszyscy chłopcy zasługują  na pochwałę za swoją ambicje, zaangażowanie i walkę o korzystny rezultat do samego końca.

27.04.2018

Aktiv Pro I Rymanów – Wilczki Lesko 2-7 (Anczakowski, Cetnarski)

Skład:
Janiga, Bara, Lorenc, Cetnarski, Macnar, Poznar, Penar, Wiśniowski, Anczakowski, Rajs T, Rajs I, Argasiński, Jurczak, Parylak. Kowalski.

Relacja:
Za nami trzecia kolejka rozgrywek w lidze młodzików, tym razem przyszło nam się zmierzyć z chłopakami z Leska. Ten mecz pokazał ja ważna w piłce nożnej jest koncentracja od pierwszej do ostatniej minuty, przegrywamy to spotkanie stosunkiem bramek 7 do 2 z czego ostatnie trzy bramki tracimy w ostatnich 7 minutach meczu. Mimo tak wysokiego wyniku nasi zawodnicy potrafili stawić czoła starszym kolegom z Leska od pierwszej do ostatniej minuty za wszelką cenę dążyli do strzelenia bramki, dawali z siebie wszystko i za to jestem im bardzo wdzięczny.

04.05.2018

Kolejarz Zagórz – Aktiv Pro I Rymanów 3-1 (Argasiński)

Skład:
Szot, Słowik, Bara, Cetnarski, Argasiński, Penar, Macnar, Lorenc, Rajs, Parylak.

Relacja:
Za nami cztery kolejki ligi młodzików. W każdym meczu chłopcy stają na wysokości zadania i walczą jak równy z równym, ze starszymi kolegami. Chłopcy swoją postawą na boisku udowadniają, że z każdym meczem robią postępy i widać u nich coraz większą pewność siebie. Mecze w tej rundzie na pewno zaprocentują w przyszłości.

Rymanów, mecz ligowe trampkarzy:

28.04.2018

Lks Pisarowce – Aktiv Pro Rymanów 1-0

Skład:
Studziński, Bolanowski, Tutak Kacper, Leszko, Sowa, Muzyka, Wais, Kołodziejczyk, Tutak Kamil, Bentkowski, Rajchel, Brzana, Bara, Macnar, Lorenc

Relacja:
Za nami trzecia kolejka krośnieńskiej ligi trampkarzy w której udajemy się do Pisarowiec, gdzie gramy z liderem rozgrywek. Od pierwszej do ostatniej minuty oba zespoły dążą do strzelenia bramki. Zarówno zawodnicy Aktiv Pro jak i Pisarowiec nie odpuszczają ani cm boiska, mecz bardzo zacięty w którym wiadomo było że jeden błąd może zdecydować o wyniku spotkania. Niestety ten kluczowy błąd popełnia nasz zespół i tracimy bramkę na 1-0 która w końcowym rozrachunku rzutuje na wynik końcowy spotkania. Mimo przegranej jestem zadowolony z postawy moich zawodników zagrali kolejny bardzo fajny mecz, widać że ten zespół rośnie w oczach gra sprawia nam coraz większą frajdę i o to w tym wszystkim tak na prawdę chodzi.

05.05.2018

Aktiv Pro Rymanów – Orzełek Bażanówka 4-3 (2x Bolanowski, Lorenc, Wais)

Skład:
Studziński, Smoleń, Tutak Kacper, Leszko, Sowa, Muzyka, Wais, Kołodziejczyk, Bentkowski, Rajchel, Bolanowski, Brzana, Penar, Bara, Lorenc, Tutak Kamil.

Relacja:
Za nami bardzo trudny mecz w czwartej kolejce ligi trampkarzy. Na stadionie w Rymanowie Zdroju-Desznie przyszło nam się zmierzyć z drużyną Orzełka Bażanówki. Od pierwszej do ostatniej minuty oba zespoły dążyły do zwycięstwa, co za obfitowało siedmioma brakami w tym meczu

Wiśniowa, mecze ligowe młodzików:

29.04.2018

Ziomki I Rzeszów – Aktiv Pro Wiśniowa 1:1 (Salamon)

Skład:
Ząbik Miłosz, Mikuszewska Kamila, Wójcik Jakub, Salamon Oliwier, Król Piotr, Mularski Seweryn, Winiarski Norbert, Gazda Radosław, Król Jakub, Lewczak Jakub, Boruta Filip, Bożek Kacper

Relacja:

Z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna młodzików z Wiśniowej, która w wyjazdowym meczu zremisowała z liderem rozgrywek 1:1. Mecz nie najlepiej ułożył się dla naszych zawodników, ponieważ straciliśmy bramkę już w 3. minucie spotkania. Ta nie podłamała podopiecznych Sławomira Niemca, a wręcz przeciwnie, od tej pory to my dominowaliśmy na boisku dłużej utrzymując się przy piłce, wyprowadzając świetne akcje, przerywając ataki gospodarzy. Pomimo dobrej gry i przewagi optycznej nie potrafiliśmy strzelić wyrównującej bramki. Sztuka ta udała się dopiero po przerwie, kiedy to nasz kapitan Oliwier Salamon po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Ziomków Rzeszów. Do końca spotkania drużyny grały przyjemny dla oka futbol, popisywały się świetnymi zagraniami indywidualnymi jak i zespołowymi ale wynik już nie uległ zmianie.

Warto dodać, że drużyna Ziomki I Rzeszów są zdecydowanym liderem tabeli i w spotkaniu z drużyną Aktiv Pro Wiśniowa straciły pierwsze punkty (aktualny bilans:  9 zwycięstw – 1 remis)

05.05.2018

Aktiv Pro Wiśniowa – Ziomki II Rzeszów 2:5 (Salamon, Bożek)

Skład:
Ząbik Miłosz, Mikuszewska Kamila, Wójcik Jakub, Salamon Oliwier, Król Piotr, Mularski Seweryn, Winiarski Norbert, Gazda Radosław, Król Jakub , Lewczak Jakub, Boruta Filip, Bożek Kacper, Wolak Marcin

Relacja:

W ostatnią sobotę nieco gorzej poszło młodzikom z Wiśniowej, którzy podejmowali na własnym stadionie drużynę Ziomki II Rzeszów. W piękny słoneczny dzień przyszło nam się zmierzyć z kolejnym bardzo mocnym rywalem, jakim jest ekipa z Rzeszowa. Już w zeszłej rundzie obie drużyny udowodniły, ze potrafią grać w piłkę i stworzyć świetne widowisko. Wówczas w Rzeszowie górą byli zawodnicy z Wiśniowej, którzy zwyciężyli po pięknym meczu 6:5.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a co najważniejsze stała na wysokim poziomie piłkarskim. Składne akcje, indywidualne popisy oraz piękne parady bramkarzy – tego wszystkiego dostarczyło nam 30 minut grania, po których bardziej zadowolona była drużyna gości, którzy strzelili nam bramkę na 15 sekund przed gwizdkiem sędziego.  Po przerwie mecz gra prowadzona była pod dyktando Ziomków, którzy strzelili nam drugiego gola. Po chwili bramką odpowiedział Oli Salamon i złapaliśmy kontakt. Częste akcje pod polami karnymi musiały przynieść efekt w postaci goli i tak najpierw drużyna gości strzeliła trzecią bramkę, na którą odpowiedział Kacper Bożek i znów byliśmy o krok od wyrównania. Niestety kolejne dwie bramki gości przekreśliły nasze marzenia o korzystnym wyniku. Mimo to było wiele pozytywów w tym meczu, z porażki wyciągniemy odpowiednie wnioski i będziemy nadal pracować nad poprawą swojej gry.

Wiśniowa, mecze orlików:

27.04.2018

Wisłok Strzyżów 2:2 Aktiv Pro Wiśniowa (Mularski, Skwierz)

Aktiv Pro Wiśniowa 0:5 Grunwald Budziwój

Aktiv Pro Wiśniowa 4:0 Halo Hyżne (Mularski, 2x Lisak, Góra)

Skład:

Miłosz Ząbki, Kamila Mikuszewska, Paula Mikuszewska, Nikodem Góra, Marcel Skwierz, Tymoteusz Lisak, Marcin Wolak, Filip Mularski, Weronika Wasilewska

Relacja:

Koniec kwietnia przyniósł drużynie Orlika Aktiv Pro Wiśniowa wznowienie rozgrywek ligowych. W piątek (27.04) nasi zawodnicy zmierzyli się z zespołami: Wisłok Strzyżów, Grunwald Budziwój oraz Halo Hyżne. Pierwszy mecz z gospodarzem turnieju nie zaczął się po naszej myśli. Szybko stracona bramka pokazała, że rywal postawił wysoko poprzeczkę. Jednak kilka minut później Aktiv Pro po świetnym ataku doprowadziło do remisu, a spotkanie mocno się wyrównało. Dalsza część meczu to wymiana ciosów, która przyniosła po jednej bramce dla każdej drużyny i ostatecznie podział punktów. W kolejnym starciu mierzyliśmy się z liderem tabeli, czyli Grunwaldem Budziwój. Był to mecz z gatunku solidnej lekcji i zimnego prysznica. Po ciężkim meczu odnosimy porażkę, z której należy wyciągnąć wiele wniosków na przyszłość. Po jednym remisie oraz porażce przyszedł czas na zwycięstwo. „Wisienką” albo jak kto woli „truskawką” na torcie był dla nas ostatni mecz tego dnia. Nasi zawodnicy zmotywowani złym wynikiem poprzedniego spotkania chciali pokazać się z jak najlepszej strony i to się udało. Wynik 4:0 i bardzo dobra gra całego zespołu zasługiwała na pochwałę. Tuż po ostatnim gwizdku zakończyliśmy udział w turnieju. Zawodnicy zebrali ze sobą doświadczenie oraz motywację do dalszej pracy, która na pewno przyniesie jeszcze lepsze wyniki.

01.05.2018

Towarzyski Turniej Orlików

Relacja:

1 maja w Wiśniowej został rozegrany towarzyski turniej Orlików. Gościliśmy drużynę z Mielca, Rymanowa i Dębicy.
Turniej niestety nie był dla nas udany, zawodnicy zdecydowanie byli gorzej dysponowani tego dnia co przełożyło się na słabą grę. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Wisłoką Dębica, początek gry był mocno przespany i po kilku minutach przegrywaliśmy już 4-0. Nie mając nic do stracenia zespół ruszył do przodu i wykorzystał dużą pewność siebie i rozluźnienie wśród gości, niestety stać nas było tylko na 3 trafienia. Kolejny mecz z PN Mielec, tutaj niestety dostaliśmy srogą lekcję futbolu, gra toczyła się tylko w jedną stronę co przełożyło się też na wynik, 7-1 dla Mielca. Ostatni mecz gramy z Aktiv Pro Rymanów, niestety nasi zawodnicy wyraźnie mieli w głowie jeszcze wydarzenia z poprzedniego spotkania, goście potrafili wykorzysta nasze słabe strony i również bez litości strzelili nam 4 bramki nie tracąc żadnej.
Turniej dobiegł końca, dostaliśmy kubeł zimnej wody, wyciągamy wnioski i ruszamy z jeszcze większym zapałem do dalszej pracy. Niestety w okresie każdego piłkarza zdarzają się słabsze występy. Nikt się jednak nie załamuje, ta drużyna wiele razy pokazała nam się z dobrej strony i na tę ścieżkę trzeba szybko wrócić.
Pozytywnym akcentem turnieju było wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki i otrzymała je Kamila Mikuszewska.